Hľadáme výnimočných študentov

Pošli portfólio na info@f4sk.com a uchádzaj sa o miesto v tíme FLOWERS FOR SLOVAKIA, ktorý navrhne unikátnu kolekciu slovenského nábytku v spolupráci s firmou VITRA.

O PROJEKTE

FLOWERS FOR SLOVAKIA je výnimočný projekt pre výnimočných študentov dizajnu. Koncept je založený na prepojení kreativity mladých dizajnérov a lokálnych výrobcov, ktorí spoločne tvoria unikátne kolekcie produktov pre svoju krajinu.

Projekt FLOWERS FOR SLOVAKIA vznikol v roku 2009 ako reakcia na proces vzdelávania dizajnérov na Slovensku, kde dominujú teoretické znalosti nad praktickou skúsenosťou. Profesionálni dizajnéri a konzultanti sa preto rozhodli “obdarovať” študentov s výnimočným talentom a kvalitami. Odovzdávajú im svoje odborné skúsenosti a ponúkajú neopakovateľnú príležitosť, dostať ich dizajnérske koncepty až k výrobcom.

Bohaté znalosti, jedinečné nápady založené na výrobných postupoch ožívajú v dielach mladých dizajnérov, ktorí svojou kreativitou obdarúvajú predovšetkým Slovensko. Prostredníctvom platformy FLOWERS FOR SLOVAKIA podporujú miestnu dizajnérsku produkciu a posilňujú národné povedomie, ktoré ožíva cez príbehy jednotlivých produktov.


Prvým výstupom projektu bola kolekcia skla HANDLE WITH CARE. 12 unikátnych objektov interpretuje prostredníctvom netradičného média – ručne fúkaného skla, 12 príbehov inšpirovaných slovenskými ľudovými povesťami a rozprávkami. HANDLE WITH CARE sa prezentuje ako putovná výstava na medzinárodných prehliadkach dizajnu.

V roku 2013 projekt nadviazal spoluprácu s firmou VITRA a hľadá talenty, ktoré sa budú podieľať na vzniku novej kolekcie nábytku a interiérových doplnkov inšpirovaných slovenskou tradíciou.

KOMU JE VÝZVA URČENÁ?

Prihlásiť sa môžu študenti / čerství absolventi nasledovných odborov:

architektúra a urbanizmus
interiérový dizajn
dizajn výrobkov / priemyselný dizajn / transport dizajn
grafický dizajn / vizuálna komunikácia
textilný dizajn
scénografia

FORMÁLNE POŽIADAVKY na stiahnutie tu

• formát PDF, max. 2Mb
• CV + fotografia
• 3 vybrané projekty
• krátka motivácia – “Prečo sa chcem zúčastniť?“

DEADLINE / 31. 5. 2013 (vrátane)

TERMÍN WORKSHOPU / 14. – 21. 7. 2013

KONTAKT / info@f4sk.com/ facebook / web projektuKomentáre sú uzavreté.