Projekt crafts.sk v Dizajnštúdiu ÚĽUV

Výstava crafts.sk/otvorený ateliér je výsledkom spolupráce študentov Ústavu dizajnu FA STU v Bratislave a Ústredia ľudovej umeleckej výrobyv rámci rovnomennej platformy.

Projekt sa vracia k pôvodnej motivácii ľudovej výroby úžitkových predmetov – ktorou bola výroba každodenných vecí “na mieru” pre vlastnú potrebu.

11 autorov (Martina Cibreová, Lucia Krchová, Štefánia Sekanová, Matej Guniš, Alena Krčová, Alica Ševčíková, Adam Horváth, Vlasta Kubušová, Michaela Sunegová, Petra Huraiová, Katarína Zalánová) experimentuje s koncetom  „ľudového dizajnu“, kde nemá posledné slovo autor, ale užívateľ – a slovné spojenie „otvorený ateliér“ dostáva nový význam.

VERNISÁŽ
štvrtok 13.9. o 18.00 (Fb)

VIAC INFO O VÝSTAVE
http://www.crafts.sk/otvoreny-atelier

KOLEKCIA
http://www.crafts.sk/category/design

SPRIEVODNÉ WORKSHOPY
http://www.crafts.sk/wokshop

Tri štvrtkové podvečery 20., 27. septembra a 11. októbra budú venované sprievodným workshopom, ktorých cieľom bude otestovať vystavované prototypy, “redizajnovať” si ich na mieru (navrhnutím vlastného vzoru/tvaru/častí produktu) a vyskúšať si ich výrobu.

Súčasťou workshopov bude prezentácia dizajnérov a remeselníkov, ktorý spolupracovali na jednotlivých konceptov, dozviete sa viac o danom remesle, pôvodnej inšpirácii a vzniku vystavených objektov.

Registrácia → info [at] crafts.skKomentáre sú uzavreté.