Matej Čička navrhol medailu pre olympiádu Nanjing 2014

Študent FA Matej Čička vyhral medzinárodnú súťaž vyhlásenú Medzinárodným olympijským výborom na návrh dizajnu medaily pre Mládežnícku olympiádu, ktorá sa bude konať v roku 2014 v čínskom Nanjingu.

Medailu s názvom “Track of the Winners” alebo “Stopy víťazov“, ktorú vytvoril, budú dostávať mladí športovci z celého sveta. Matejov návrh vybrala porota spomedzi 300 návrhov  z viac ako 50 krajín sveta. Porota ju hodnotila ako “modernú, sviežu a dynamickú.”

Bola to naša škola, ktorý nás priviedla k tomu, aby sme sa zapojili do súťaže. Nakreslil som stovky nákresov, rozpráva a radil sa s učiteľmi, ktorý je ten najlepší návrh. Inšpirovali ma “stopy” atlétov, použil som niekoľko verzií, ktoré reprezentujú atlétov na pódiu víťazov,
povedal Matej Čička pri preberaní víťaznej ceny.

Skvelá správa je, že aj 3. miesto v súťaži obsadil študent FA STU, Csaba Szitas. Pedagógmi víťazného študenta sú Jozef Turlík a Michala Lipková z Ústavu dizajnu Fakulty architektúry STU.

Odozva médií

olympic.org
And the winner of the Medal Design Competition is….

medaldesigncompetition.com
Track of Winners

issf-sports.org
Young fan from Slovakia wins Nanjing 2014 YOG Medal Design Competition

osporte.sk
Prvá zlatá medaila z letnej mládežníckej olympiády v Nankingu patrí Slovensku

stuba.sk
Študenti FA vyhrali s návrhmi olympijskej medaily

student.dnes24.sk
Svetový úspech nášho študenta: Podľa návrhu Mateja vytvoria medaily pre olympiádu mladých

hnonline.sk
Slovenský študent uspel vo svete. Navrhol medailu pre olympiádu mladých

topky.sk
Ďalší triumf Slovenska: Matejova medaila bude visieť na krkoch olympijských víťazov!

skolskyservis.teraz.sk
Medailu pre mládežnícku olympiádu vytvoril slovenský študent

aktuality.sk
Slovenský študent vytvoril medailu pre olympiádu mladých

pluska.sk
Svetový úspech. Olympionici dostanú medaily navrhnuté slovenským študentom

hlavnespravy.sk
Medailu pre mládežnícku olympiádu vytvoril slovenský študent

Veľký úspech slovenského študenta: Jeho medailami budú dekorovať olympionikov!