Výstava Let’s Play

V období detstva je hra hlavnou a najprirodzenejšou činnosťou dieťaťa, ktorá mu vyplňuje väčšinu času. Prináša mu radosť, uvoľnenie. Dieťa pri nej spotrebúva nadbytočnú energiu, regeneruje a obnovuje svoje sily. Hra, podľa svojho charakteru a zamerania ovplyvňuje celkový vývoj dieťaťa a môže pôsobiť na všetky stránky jeho osobnosti. Rozvíjajú sa pri nej telesné zdatnosti, hrubá i jemná motorika, koordinácia, intelekt, fantázia a predstavivosť. Trénujú sa sociálne vzťahy, verbálne zdatnosti, komunikácia a spolupráca. Hra pomáha dieťaťu spoznať a pochopiť najrozličnejšie vzťahy a zákonitosti, s ktorými sa v živote stretáva.

Výstava Let’s play! predstavuje výsledky kreatívneho workshopu s rovnomenným názvom, ktorý prebiehal na pôde Fakulty architektúry STU v Bratislave od 16. do 18. júna 2012. Jeho témou bola tvorivá hračka a hra. Študenti Ústavu dizajnu za tieto tri dni vytvorili kolekciu vtipných hračiek, ktoré ponechávajú veľký priestor detskej fantázii.

Pri generovaní nápadov a ideí, mali študenti možnosť spolupracovať priamo s deťmi, ktoré k ich tvorbe prispeli svojimi nápadmi a predstavami o ideálnej hračke, ich pomoc tvorila podstatnú časť celého projektu.

Tento projekt má ambíciu poslúžiť aj ako inšpirácia pre rodičov, ktorí si môžu doma spolu so svojimi deťmi vytvoriť vlastné originálne hračky. Takto ich môžu viesť k tvorbe a kreatívnej práci, ktorá dieťa pozitívne ovplyvní do budúcnosti. No a spomienky na spoločne strávený čas nikdy úplne nevyblednú. K výrobe všetkých hračiek boli preto použité iba jednoduché technológie a materiály ako látky, kartón a drevo, ktoré sú ľahko dostupné pre všetkých.

Priamo na výstave si môže každé dieťa prezentované funkčné modely hračiek aj priamo vyskúšať, zahrať sa s nimi, zabaviť sa. A keďže hra nieje len doménou detí, veríme, že hračky oslovia aj dospelých.

Tak poďme tvoriť, poďme sa hrať! Let’s play!

Dovoľujeme si Vás srdečne pozvať na otvorenie výstavy kreatívnych hračiek študentov Ústavu dizajnu FA STU v Bratislave, ktoré sa uskutoční

V stredu 18. 7. 2012 o 16.00
v CC Centrum na Jiráskovej ulici č.3.
Fb event

Výstava potrvá do 26. 7. 2012.

Výstava Let’s play! predstaví kreatívne hračky vytvorené počas trojdňového workshopu. Ich autormi sú študenti dizajnu z Fakulty architektúry STU v Bratislave, no k ich tvorbe prispeli aj deti svojimi nápadmi a predstavami o ideálnej hračke.

Zuzana Labudová /textilná stavebnica/

Alica Ševčíková /chobotnička - maska/

Zuzana Waszczukova /divadielko/

Projekt sa uskutočnil vďaka daru od Nadácie SPP a programu young4ba založenému v Komunitnej nadácii Bratislava