Národná cena za dizajn 2011

Vyhlásenie výsledkov súťaže Národná cena za dizajn pre rok 2011 sa uskutočnilo v 27. 5. 2011  v Dome umenia na Námestí SNP v Bratislave – odmenení boli aj študenti dizajnu FA STU.

Po prvýkrát tento rok bola udelená aj cena Národnej agentúry pre rozvoj malého a stredného podnikania. Cenu získala minuloročná absolventka Mgr. art. Zuzana Trizuljaková za projekt Reflexnej vesty (diplomová práca pod vedením doc. Petra Paliatku – v rámci projektu Škoda Fit2Lifestyle).

Uznania v súťaži NCD 2011 získal aj projekt Unicef: Škola pre Afriku. Ocenení boli študenti Matej Rudinský (Holder, školská taška a zásobník na vodu), Adam Horváth (Bantaška, školská taška z bandasky), Lucia Krchová (Recyklovaná detská hojdačka) a Martina Cibereová (X – chair). Projekt, o ktorom sme už písali, pedagogicky viedli Ing. Tomáš Nagy, ArtD. a Mgr. art. Eva Vitkovská.

V kategórii produktový dizajn získala prvú cenu Kolekcia svietidiel firmy OMS, s.r.o. – jedným z ocenených dizajnérov je Mgr. art. Ján Štofko, absolvent UD FA STU (2010, Diplomová práca Interiérové svietidlo pre OMS).

Výhercom srdečne blahoželáme!